Δευτέρα 27 Απριλίου 2009

Θρασύβουλος - Ολυμπιακός 0-2..

Νικηφόρο ήταν το πέρασμα της ομάδας μας από την Φυλή, όπου στην τελευταία αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Super League νίκησε με 2-0 τον τοπικό Θρασύβουλο. Το σκορ άνοιξε ο Ντάρμπισιρ στο 65ο λεπτό, ενώ το δεύτερο γκολ πέτυχε ο Γκαλέτι με πέναλτι στο 75ο λεπτό, το οποίο κέρδισε ο ίδιος ένα λεπτό νωρίτερα. Ο Ολυμπιακός δεν ήταν καλός στο πρώτο σαρανταπεντάλεπτο του αγώνα και αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να μην δημιουργήσει ευκαιρίες για γκολ και να μείνει έτσι στο 0-0 για το πρώτο μέρος.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι ποδοσφαιριστές μας μπήκαν δυνατά και πίεσαν τους αντιπάλους τους, ενώ σιγά, σιγά έβρισκαν και ρυθμό. Αποτέλεσμα ήταν να δημιουργηθούν φάσεις στην εστία των γηπεδούχων και δύο από αυτές να μετατραπούν σε γκολ.