Παρασκευή 6 Φεβρουαρίου 2009

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΤΑΟΥ 73-70

O Oλυμπιακός πέτυχε σπουδαία νίκη στο ΣΕΦ, με πρωταγωνιστές τους Λιν Γκριρ (21π) και Γιάννη Μπουρούση (15π) κατάπιε την Ταού στο Φάληρο με την "γρανιτένια" άμυνα στο δεύτερο μέρος......

Ο ψυχωμένος Ολυμπιακός στο δεύτερο ημίχρονο πήρε μεγάλη νίκη στο ΣΕΦ απέναντι στην φορμαρισμένη Ταού Κεράμικα αν και ξεκίνησε νωθρά στο πρώτο ημίχρονο καθώς δεν μπορούσε να βρεί λύση στο σκοράρισμα των Τελέτοβιτς και Ρακόσεβιτς που σημείωσαν μαζί 27 πόντους στο πρώτο ημίχρονο (44-36). Οι "ερυθρόλευκοι" με "θρυλική" αντεπίθεση στο δεύτερο μέρος γύρισαν το ματς, με ηγέτη τον Λιν Γκριρ που πήρε την ομάδα στις πλάτες του και με την αφοσιωμένη άμυνα των παικτών του Γιαννάκη οι Ισπανοί σκόραραν μόλις 25 πόντους στην επανάληψη και γονάτισαν στην δίψα των Πειραιωτών για νίκη στο Φάληρο...